מיני בר מים – סקירות המוצרים השונים בשוק

מגוון מכשירי מיני בר מים

ישנם מגוון מכשירי מיני בר מים בשוק, ורבים מהם דומים האחד לשני, ובכל זאת, באמצעות הבדלים קטנים וגדולים, נבחין ביניהם ונדע מה מתאים יותר מתוך טווח האפשרויות לדרישות שלנו, וביחס למגבלות שלנו.

ישנם מכשירים המספקים מים ממקור פנימי, כלומר, מספקים מים באמצעות בלוני מים או מיכלים שמורכבים על המתקן מיני בר, ונמזגים ישירות באופן פשט אל הכוס. ישנם מכשירים אחרים, לעומתם, שמספקים מים ממקור חיצוני קיים, כלומר מתחברים אל הברז במקום העבודה או בבית, ואחראים על סינון המים ממזהמים בדרך מסוימת, ונמזגים אל הכוס מטוהרים גם כן.

מוצרי בר מים

לחברות השונות ישנם מגוון מתקני מיני בר, מדגמים זולים ועד דגמים יקרים יותר ואיכותיים יותר. הדגמים הזולים עשויים להיות בטווח מחירים של בין 600 ₪ ועד 1000 ₪, והדגמים היקרים יותר עשויים להגיע עד לכ- 3000 ₪.  המוצרים האלו הם הם ממוצרי המיני בר במסננים מים, כלומר, ממקור מים חיצוני קיים בבית. ישנם מתקני מיני בעלי שני ברזים בלבד, אחד למים חמים ואחד למים קרים, וישנם מתקני מיני בר עם שלושה ברזים, כשהברז השלישי משמש למים הפושרים.

שינוי הטמפרטורה גם הוא מכוון על פי מנגנון דיגיטלי או מנגנון תרמוסטטי. בדרך זו ניתן לשלוט בטמפרטורה של מתקן המיני בר, מחד, אם מדובר בטמפרטורת מים חמים או קרים, ואם מדובר בחיסכון בחשמל כשהמתקן לא מצריך חימום או קירור יתר על המידה של טמפרטורת החדר.

ישנם עוד טווח רחב של סוגי מתקני מיני בר מים שונים מתוך אלו שמבטיחים מים ממקור פנימי, כלומר, בלוני מים המגיעים ממעיינות טהורים, בריכות מטוהרות או שכבות אקוויפר שונות ברחבי הארץ והעולם שבהם נקוו מים עם איכות בריאותית גבוהה ומיעוט זיהומים.

בטווח רחב זה של מתקן מים, קיימים מתקני חברות המים המינרלים בעיקר, ונספחות אליהן, שנסמכות על מעיינות קטנים יותר, המספקים להן רק כמות מים לפלח שוק זה, בלי שמכירים אותו בשוק הסיטונאי הרחב. את איכות מתקני המים ניתן לאמוד על פי איכות החברה, הידועה בשוק ובקרב אוכלוסיית הצרכנים הפשוטים, וזאת על פי העדפה וטעם אישי. רוב החברות הם אכן מאותה רמה של שירות ואמינות המוצר עצמו.

מגוון מתקני מיני בר שונים

למערכות הסינון של מיני בר בעלי מקור מים חיצוני קיים, חשוב שיהיה אישור של מכון התקנים לגבי איכות סינון המים במוצר המדובר. אישורי תו תקן ניתן למצוא במוצרים דוגמת מיני בר אולימפיק, תמי 4, אלקטרה בר. מעבר לכך, אישורי משרד הבריאות נדרשים כדי לאשר את איכות המים שמצויה בבלוני המים למתקני מיני בר ממקור פנימי. אלו יש בשפע.

בבואך לבחור את המוצר שאותו תרצה לרכוש, עליך לברר תחילה את מחיר המוצר ולהתאימו לסף הצרכים שלך בהתאם ליכולתך הכלכלית להשקיע. ההשקעה לעיתים משתלמת, אך לעיתים אינה אפשרית. מעבר לכך, ישנן חברות המבקשות תשלומים קבועים חודשיים בנוסף למחיר הראשוני, תמורת הבלונים בדרך כלל, וישנן חברות המבקשות מחיר ראשוני של רכישת המוצר, ודמי תחזוק כלליים במשך השנה, בעיקר, בנוגע למתקני הסינון הביתיים.

This entry was posted in גוף ונפש, לאם ולילד. Bookmark the permalink.