טיפול בקנדידה

קנדידה, כשהיא מתפשטת לה בגוף, מהווה בעיה שאינה פשוטה כלל. היא עלולה לפגוע בצורה אנושה במערכת הזיהומית, להביא לזיהומים שונים בגוף ואף לתמותה, במקרים מסוימים. מה שרבים לא יודעים הוא שכיום עומדות לא מעט אפשרויות טיפול בקנדידה, חלקן יעילות יותר וחלקן פחות.

הטיפול הנפוץ: משחות ותכשירים

לאחר אבחון הקנדידה (משימה שאינה פשוטה כלל), מתחיל השלב הטיפולי. אחת הדרכים הנפוצות ביותר לעשות זאת, לכל הפחות כאשר מדובר בזיהומים נקודתיים בפה, בנרתיק או בציפורניים, היא באמצעות משחות, קרמים או פתילות מסוגים שונים.

אלה מכילות בתוכן חומרים קוטלי חיידקים, ומריחה שלהן לאורך זמן תביא להתמודדות, לכאורה או שלא, עם הבעיה. חשוב לזכור כי גם כאשר תסמיני הבעיה החיצוניים לא מופיעים יותר עקב שימוש במשחות, ייתכן כי היא עדיין מקוננת לה בתוך הגוף.

בין המשחות הללו, ניתן למנות את מיקונזול, ניסטטין, ניזורל, אגיסטן, טרקונזול ואחרות.

תרופות וכדורים

ניתן להתמודד עם קנדידה גם באמצעות תרופות וכדורים שונים, הנלקחים ברובם דרך הפה, ומטרתם להביא לחיסול החיידקים השונים המביאים לפטריה. יש לציין כי ישנם רופאים שאינם מגדירים את הקנדידה כבעיה של ממש, כך שהתרופות שיינתנו יהיו לרוב “כלליות” יותר כנגד פטריות, הניתנות על פי המקום בגוף בו מופיעה הפטרייה.

יש לציין כי תרופות אלה עלולות להביא גם לפגיעה בחיידקים ה”טובים” בגוף, ועקב כך להרוס את המערכת החיסונית כולה.

חלק מהותי במאבק בקנדידה: טיפולים טבעיים

בשנים האחרונות, עולה קרנן של אפשרויות טיפול בקנדידה אשר מבוססים על חומרים טבעיים. הם פועלים על הגוף במספר אופנים, בהתאם למהות הבעיה: חלק מהתכשירים הטבעיים בא לאזן את מאזן החיידקים הכולל בגוף, ואחרים נועדו להשפיע על איבר ספציפי (כבד, למשל).

תוספי מזון מסוגים שונים מיועדים אף הם להתמודד עם הבעיה, וחלקם עושים זאת באופן מוצלח ביותר. קולורס נחשב למוצלח ביותר, מהבחינה הזו: הוא מבוסס על תמצית הורופיטו, שרך שמקורו ביערות ניו זילנד. הוא הורס למעשה את קרום תאי הקנדידה, ומשפיע תוך פרק זמן של כשלושה שבועות.

כמו כן, חשיבות מכרעת מקבלים גם מזונות שונים אשר ביסודם מוגדרים כבעלי פעילות אנטי פטרייתית: בטאין, שום, תמצית זרעי ענבים, שמן זית, שמן אורגנו, אלוורה- אלו הם רק חלק מפתרונות התזונה האלה.

שינוי אורח החיים

חשוב לזכור כי באמצעות שיפור אורח החיים, אפשר להתמודד באופן יעיל עם הקנדידה. במקרים רבים, קנדידה במערכת העיכול  מתפשטת עקב צריכה מוגברת של סוכרים  או עובש. לכן, רצוי להימנע מאכילה רבה של סוכרים, מוצרי חלב או פירות, ולצרוך תחת זאת ביצים, ירקות, עופות, דגנים וכן הלאה. באותו אופן, יש להימנע ממזונות בהם עלולים להימצא שאריות של עובש.

הגברת הפעילות הספורטיבית, גם אם לא ברור באיזה אופן בדיוק, משפרת את מצבה של הקנדידה, כמו גם שמירה על אורח חיים רגוע ונטול לחצים.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

One Response to טיפול בקנדידה

  1. מזדהה מאד עם הטיפול הטבעי בבעיית הקנדידה . מאמר ממצה ומועיל …
    בעקרון טיפול בקנדידה בשיטות רפואה טבעית נטורופתית מתמקד בשורש הבעיה ואיננו מסתפק רק בטיפול בסימפטומים ובתופעות החיצוניות. הדבר יבטיח מניעת חזרה של בעיית הקנדידה.
    וטיפ קטן : סובלים מבעיות במערכת העיכול? חשוב לזהות אלרגיה ורגישות למזון –
    המזונות המובילים ברגישויות הם חלב ומוצריו, דגנים, ביצים ועוד. מומלץ לבצע דיאטת אלימינציה (החסרה) תחת השגחה נטורופתית על מנת לזהות את גורם הרגישות / אלרגיה.
    רגישויות שונות למזון הם הגורם לחלק ניכר של בעיות במערכת העיכול.

Comments are closed.