השכרת רכב בישראל – מידע וטיפים

השכרת רכב נחשבת, בעיקר בשנים האחרונות, לאחד התחומים התחרותיים ביותר בישראל. יש מגוון סיבות שעשויות להביא את הנהג הישראלי הממוצע להשכיר רכב, כשגם המודעות הצרכנית הגבוהה שלו יוצרת אתגר מהותי על חברות השכרת הרכב. מהם מאפייני התחום של השכרת רכב בישראל? וכיצד ניתן להתנהל בו על הצד הטוב ביותר?

הסיבות להשכרת רכב בישראל

כצעד ראשון, ראוי לבדוק מה עשוי לגרום לנהג הישראלי הממוצע לבחור בפתרון של השכרת רכב. הסיבה הכלכלית, שיש שיאמרו הראשית, היא שקשה מאד, בישראל הנוכחית, להחזיק רכב. עלויות הרכישה גבוהות במיוחד על רקע עליית המע”מ, הדלק שובר מדי מספר חודשים שיאים חדשים וגם הביטוחים והטסטים מקשים מאד. כאשר זקוקים לרכב למספר שעות או ימים, ולא יכולים לעמוד בהוצאות רכישתו, השכרה היא הפתרון האידיאלי. חשבו, למשל, על סידורים בני מספר שעות, או אפילו בני זוג שמעוניינים להגיע ברכב חדיש ליום חתונתם.

ישראל אינה מדינה גדולה, אך יש בה אינספור אטרקציות ראויות לביקור, חלקן בקצוות המדינה. כשמעוניינים לצאת לטיול, אך אין רכב משפחתי להשתמש בו (או אפילו כשהרכב ישן מכדי לעמוד בנסיעות אלה), הבחירה הכמעט טבעית היא בהשכרת רכב. זאת, בייחוד על רקע העובדה שהתחבורה הציבורית בישראל, שגם כך מוגבלת מאד, אינה קיימת כלל בסופי השבוע ובחגים – מועדי הטיול האידיאליים.

החדשות הטובות: לא קשה להשכיר רכב בישראל

הביקוש הגובר להשכרת רכב בישראל, כמו בעולם כולו, נתן את אותותיו, במהלך השנים, על התחום. המציאות מראה שכיום תחום השכרת הרכב בישראל נחשב לפורה בכל קנה מידה. פועלות בו עשרות שחקניות – חברות השכרת רכבים קטנות וגדולות כאחד, מקומיות ובינלאומיות גם יחד.

חברות אלה מציעות מגוון עצום של כלי רכב, רובם ככולם חדישים ותוצרת היצרניות המובילות בעולם. ההשכרה נעשית לכל מטרה, וניתן להוסיף לה שורה ארוכה של שירותים: שירותי דרך, רכב חלופי בעת הצורך, GPS וכן הלאה. לכן, משימה ההשכרה נראית, על הנייר, פשוטה.

תורמת לכך העובדה לפיה לא צריך לעמוד בתנאים יוצאי דופן כדי להשכיר רכב בישראל. ברמה הכללית, כל נהג שבאמתחתו רישיון יכול להשכיר רכב בישראל. ההבדל היחידי נוגע לתג המחיר, שעה שברוב המקרים נהגים צעירים, בני פחות מ-24, נאלצים לשלם מעט יותר על ההשכרה.

כך עושים זאת נכון

כאשר באים לבצע את השכרת הרכב בפועל, עשויים להבחין בכך שהמצב אינו כה פשוט – ולו עקב מספר האפשרויות הרב שעומד בפני האדם המעוניין בהשכרה. כשנכנסים לעובי הקורה, מבחינים שישנם הבדלים בין ההצעות השונות של חברות השכרת הרכב, זכויות שמקבל משכיר הרכב וחובות בהן עליו לעמוד. אם זה לא מספיק, בהיעדר מחירון אחיד של כלי רכב, גם עלות ההשכרה, בכל אחד מהמקרים, עשויה להיות שונה.

הפיתרון, כמו במקרים רבים אחרים, הוא צרכנות נבונה. לאחר שמגדירים את יעדי ההשכרה, מומלץ לבצע השוואת מחירים של חברות השכרת רכב, ולבחור בזו שמתאימה במידה הרבה ביותר לצרכים. ניתן לחסוך בכך לא רק כספים, אלא גם אי נעימות רבה.

מידע נוסף: השכרת רכב בחו”ל

This entry was posted in בית ומשפחה, מימון וכספים. Bookmark the permalink.