הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטים

הדרכים הפופולריות ביותר בשנים האחרונות להסרת קמטים מעור הפנים הן באמצעות טיפולי בוטוקס. נשים רבות המעוניינות להסתיר את סימני הגיל פונות לאחת מהקליניקות הרבות ומבצעות את הטיפול בכל מספר חודשים.

טיפולי בוטוקס מתבצעים באמצעות הזרקת חומר הנקרא בוטולינום טוקסין אל תוך העור. מדובר ברעלן המופק מחיידק הקלוסטרידיום בוטולינום והמשמש במשך שנים רבות לצרכים רפואיים שונים.

לפני מספר עשורים הצליחו חוקרים לזקק אותו ולהפכו לחלבון טהור. הם גילו  שעקב תרכובת החלבונים המיוחדת שלו הוא יכול להשפיע על העצבים והשרירים שבגוף האדם.  תכונה זו התגלתה כמועילה מאוד כל עוד  שהשימוש בה נעשה באופן מבוקר.

כיצד זה פועל

תהליך הזרקת הבוטוקס הוא פשוט. הרופא יזריק טיפות בודדות של בוטוקס לשריר שמתחת לקמטים ועקב פעולה השריר יתכווץ ולאחר מכן תיווצר בו הרפייה. הדבר מביא לכך שהשריר מתיישר ונמתח והקמט נעלם. לאחר הטיפול ימרח הרופא משחה להרגעת המקום.

טיפול יעיל מתבצע בכל ארבעה עד שישה חודשים. נשים שעברו אותו בהתמדה במשך תקופה ארוכה, גילו שפרקי הזמן בין טיפול לטיפול גדלו כתוצאה מכך שהעור “התרגל”.

תפוצתו רבה כל כך לאור העובדה שבעבר היה צורך לעבור ניתוח למתיחת עור הפנים על מנת לקבל את אותן תוצאות המתקבלות בטיפול האורך מספר דקות.

האזורים השכיחים לטיפולי בוטוקס הינם צידי העיניים, האיזור שבין הגבות, זוויות הפה, הסנטר, הצוואר והמצח.

חשוב לפנות לרופא פלסטי מנוסה הבקיא בתחום. טיפולי הבוטוקס אושרו על ידי משרד הבריאות בישראל ונמצאים בפיקוח מתמיד.

אתר best מציע את כל המידע לטיפוי בוטוקס להעלמת קמטים – לחצו כאן

תופעות לוואי

כאמור, טיפולי הבוטוקס צריכים להתבצע בקליניקה מוכרת הנמצאת בפיקוח משרד הבריאות. יש לבדוק שהחומר מוחזק בתנאים הנכונים ושהרופא בקיא ומנוסה באופן ההזרקה ובתנאים הנדרשים. בנוסף, על המנתח להסביר לפציינט כיצד לנהוג לאחר הטיפול ומהן תופעות הלוואי.

בדרך כלל לא מדובר בתופעות לוואי חמורות. שטפי דם ונפיחות מקומית הן, ברוב המקרים, ההשפעות היחידות שיווצרו כתוצאה מהטיפול. לעיתים נדירות מאוד ייתכן שיופיעו גם כאבי ראש מלווים בהרגשה של חולשה כללית. התופעות תחלופנה מעצמן.

לפני שמחליטים לעבור הזרקת בוטוקס חשוב להתייעץ ברופא מוסמך שיאשר כי ההיסטוריה הרפואית של המועמד מאפשרת לעבור את הטיפול.

למי מתאים הבוטוקס

טיפולי הבוטוקס אמנם יעילים מאוד לשיפור מראה עור הפנים, אולם עיקר השפעתם היא על קמטי הבעה. קמטים סטטיים שלא מושפעים מתנועות שרירי הפנים. או קמטים עדינים שנובעים ממבנה העור, לא יעלמו כתוצאה מטיפול זה.

כפי שהוזכר לעיל,  הזרקת בוטוקס צריכה להעשות רק על ידי מנתח פלסטי מוסמך. לפני מתן הטיפול הרופא יקיים פגישת ייעוץ עם המועמד במטרה לגלות האם הוא מתאים או לא. לדוגמא, נשים הרות או מניקות וכן כאלו המתכננות הריון בששת החודשים הקרובים לאחר קבלת הטיפול, אינן יכולות לעבור אותו.  כמו כן אסור להזריק בוטוקס לחולים במחלות שרירים ומחלות אוטואמוניות.

This entry was posted in גוף ונפש, רפואה. Bookmark the permalink.