עיצוב פנים במשרדים

עיצוב פנים במשרדים היו דבר בעל משמעות רבה, הרבה מעבר למראה יפה המושך את העין. במידה רבה, עיצוב פנים ראוי ומוקפד אמור לשקף את ה”אני מאמין” של החברה ואין זה משנה אם מדובר על משרד לייעוץ מס, משרד לראיית חשבון, משרד תקשורת ופרסום, או כל ארגון אחר.

אתר israeldesign  הנותן שירותי עיצוב פנים למשרדים ועסקים מסביר כי כאשר חושבים על הקונספט המתאים ואת המראה שאותו מבקשים ליצור, כדאי להגדיר היטב מהו החזון הארגוני. במקביל, חשוב לזכור שהמשרד הוא מקום חי ותוסס, מקום שבו מתנהלת עבודה חשובה, מקום שבו נפגשים עם לקוחות, מקום שבו נסגרות עסקאות, מבוצעות ישיבות ונחתמים חוזים.

שמרני או נועז

משרדים מודרניים יהיו שונים אלה מאלה בדיוק כפי שלבני אדם שונים אופי שונה. מראהו של משרד לעריכת דין או כזה שבו ניתן ייעוץ כלכלי או פנסיוני, חייב לשדר בקרב לקוחותיו את הרושם הנכון. אין ספק שכאן חשוב ליצור מראה מבוסס, יציב, בטוח ובקיצור – שמרני. את העיצוב השמרני ניתן ליצור באמצעות ריהוט כבד, צבעי אדמה, כיסאות מחופי עור ושימוש מושכל בתאורה וביצירות אומנות מופשטות.

מהצד השני, אין ספק שמשרדים השייכים למעצבים מקצועיים, לאנשי פרסום ולאנשי קידום מכירות, יצטרכו לשדר תדמית שונה לגמרי. קשה להאמין שיועץ פרסום שמשדר נוקשות ושמרנות ישנים יזכה לרכוש את אמונם של לקוחות חדשים. במקרה זה, המשרד, בדיוק כמו בעליו, צריך לשדר פתיחות ואור, חדשנות ויצירתיות. מובן מאליו שגם רמת הנועזות צריכה לשמור על המינון הנכון ולהתאים למסר שאותו מבקשים להעביר.

גם העובדים בתמונה

כאשר מעצבים משרד, אין ספק שיש לשמור מקום של כבוד למסר הארגוני שאותו מבקשים להעביר ללקוחות חדשים וללקוחות קיימים. במקביל, אין לשכוח שמדובר גם על מקום עבודה לכל דבר. לכן, חשוב מאוד של לפגוע בחלל העבודה מתוך רצון להעביר מסר עיצובי.

קיימים לא מעט אלמנטים שיכולים לאפשר שילוב נכון של סביבת עבודה נעימה עם מראה נכון ועדכני. קירות זכוכית למשל, שקיימים בלא מעט מגדלי משרדים יוקרתיים, יכולים להוות סביבה מושלמת לשימוש מושכל בקירות פנים שקופים או עשויי זכוכית. בין אם מדובר בחלל עבודה אחד גדול או בחלל שמורכב מכמה חללי משנה, מחיצות שקופות תורמות להרגשה של פתיחות ומשפחתיות בקרב העובדים.

גם לשולחנות העבודה ולכיסאות יש מקום חשוב ביצירת סביבת עבודה מזמינה, נוחה ומעוצבת. כאן, חשוב לזכור שעבודה פקידותית ומשרדית שנעשית בישיבה תהיה אפקטיבית יותר כאשר השולחן והכיסא יהיו מתוכננים על פי המלצות לקידום בריאות הגב והמפרקים. עיצוב נכון ימנע פגיעות בעבודה שנגרמות לאורך זמן (מיקרו טראומה) וגורמות לנזק ממשי הן לעובדים והן למעסיק.

גם מחשבה על תחזוקה נוחה וזולה חשובה בזמן התכנון – ניקיון נוח של המשרד חשוב ויכול לחסוך משאבים רבים.

שילוב מושלם

לפני סיום נדגיש שעיצוב נכון של הסביבה המשרדית תיתן לכל חלק מסביבת העבודה את הכבוד הראוי לו ואת תשומת הלב הנכונה. השילוב שבין עמדת קבלה מזמינה ומוארת, חדר ישיבות איכותי ועמדות עבודה והנהלה בטוב טעם, משרתים את השילוב הנכון של רושם חיצוני עם פונקציונאליות טובה.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.